Anasayfa / Resimler

Minare Külahı

Minare Külahı

Minarede kullanılan külahlar, cami kültürümüzün bir parçasıdır. Kaplama yöntemlerinin titizlikle uygulandığı projelerimizde camilerin kubbe yapısına uygun tamir, bakım ve onarım yapılmaktadır. Profesyonel ekibimiz kubbe kaplama, minare kaplama ve şadırvan çatısı kaplama işlemlerinde Türkiye geneline hizmet vermektedir. Özel minare külahı çeşitleri de bu bağlamda önemli bir yere sahiptir.

Minare Külahı Çeşitleri

Deneyimli eleman kadrosunun gerçekleştirdiği kubbe kaplama ve tamir işlemlerinde el emeği ve göz nuru ön plana çıkmaktadır. Ekibimiz bakır metalinin yanı sıra kurşun ve alüminyum kaplama çözümleriyle çatısı akan veya çürüyen camiler için çözüm üretmektedir. Minarelerin tamir isteyen veya değişmesi gereken büyük küçük bütün kubbeleri bu kategoride ekibimiz tarafından yenilenmektedir. Minare külahı fiyatları külahın genel yapısına göre farklı özelliklere sahiptir.

Cemaatin huzur içerisinde ibadet edebilmesi için kubbelerin sağlıklı olması gerekir. Minare külahı, kubbelere özel kaplama, han türbe çatısı kaplama gibi kategorilerde ekibimiz tecrübelidir.

Ekibimiz Türkiye geneli için çözüm üretmeye devam etmektedir ve bu kategoride geleneksel kaplama sanatını hayata geçirmektedir. Kaplanacak kubbe, şadırvan çatısı veya minare çatısı yerinde incelenmeden karar verilmemektedir. Elemanlarımız;

  • Öncelikle çalışma yapılacak yerde inceleme yaparak işe başlamaktadır. Yapılan inceleme sonunda kubbe kaplama veya tamir işlemi için gerekli malzemeler belirlenmektedir.
  • Çalışmanın yapılacağı yerde çekilen fotoğraflar ve alınan ölçüler doğrultusunda proje hazırlanmaktadır.
  • Proje hazırlanırken caminin doğal yapısına zarar verilememektedir.
  • Çalışmanın yapılacağı gün bu aşamada belirlenmektedir.
  • Cami yetkilisi ile çalışmanın yapılacağı gün konusunda karar verilmektedir.

Çalışmanın yapılacağı gün gerekli önlemler alınmaktadır. Çalışma alanında işçi güvenliğinin yanı sıra aynı zamanda çevrede her hangi bir hasarın oluşmaması için gerekli önlemler alınmaktadır. Ekibimiz kaplamaya başlamadan güvenlik kordonu oluşturulmaktadır ve çözüm odaklı hareket edilmektedir.

Minare Külahı Fiyatları

Her türlü kubbeyi kolaylıkla kaplayabilen ekibimiz Türkiye genelinde hizmet sunmaktadır ve cami adetlerine uygun şekilde işlem yapmaktadır. Kubbede kullanılan metaller kaliteli ve uzun ömürlüdür. Firmamız kaliteden ödün vermeden en iyi kubbe kaplama işlemini gerçekleştirmektedir.

Elemanlarımız programa uygun hareket ederek camilerin ihtiyacı olan kubbeleri kısa kaplayıp hizmete sunmaktadır. Ekibimiz projeye sadık kalarak sözleşmede belirtilen süre zarfında bakım, onarım ve tamirat işlemi gerçekleştirmektedir. Teslimat işlemlerinde hava muhalefeti bazı durumlarda gecikmelere neden olabilir. Ancak ekip olarak hava durumu günlük takip edilerek hareket edilmektedir. Havaların bozulması durumunda kaplama işleminin aksamaması için işe ara verilmektedir. Hava durumu düzeldiğinde ekibimiz kaldığı yerden devam etmektedir.

Anadolu camileri tarihin gerçek tanıklarıdır ve İslam kültürünün geçmişten gelen mirasçılarıdır. Kubbe, minare çatısı ve şadırvan çatısı kaplama sanatı binlerce yıllık geçmişe dayanan köklü bir sanattır. Ekibimiz bu geleneksel sanata sahip çıkarak icra etmektedir ve gelecek nesillere aktarmaktadır. Kaplamada çalışan bütün çalışanlar bu işe çıraklıktan başlamıştır.