Anasayfa / Resimler

Beton Pencere

Beton Pencere

Pencere çeşitlerinden biri olan beton pencereler genellikle camilerde karşımıza çıkan pencere çeşitleri arasında yer alır. Camilerde beton pencere kullanılmasının nedeni; yağmur, çamur ve güneşin zararlı etkilerinden camiyi ve cami içerisindeki kişileri korumaktır. Güneş ışığının yararlarından maksimum fayda sağlamak amacıyla kullanılan beton pencere aynı zamanda camiye dayanıklılık katar. Alçı pencerelerde dışlık pencere adı verilen pencereler bulunmaktadır. Camilerin pencereleri tasarlanırken dışlık pencere caminin dış yüzeyine gelecek biçimde monte edilmektedir. İç kısma ise alçı pencere gelmektedir. Bu sayede dışarıda oluşacak olan olumsuz hava koşulları içeriye girmez.

Beton Pencere Çeşitleri

Pencereler, camilere sağlamlık katmanın yanı sıra estetik açıdan güzellikte katmaktadır. Birçok beton pencere çeşitleri bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Yuvarlak Model Beton Pencere; klasik modeller arasında olan yuvarlak model beton pencere camilerin dış yüzeyinde büyük boyutlarda kullanılmaktadır. Kavisli yapısı vardır. Osmanlıda sıkça örneklerini gördüğümüz bu pencere modelini kenarları istenilen şekle göre işlemelerle düzenlenebilir.
  • Eliptik Model Beton Pencere; yuvarlak model beton pencerelere benzemektedir. Fakat biraz daha basık bir yapısı vardır.
  • Petek Model Beton Pencere; arı peteğini andıran beton pencere modelidir.
  • Geometrik Model Beton Pencere; irili ufaklı geometrik çeşitlerinin gerek sade gerekse iç içe kullanılmasıyla oluşturulmuş beton pencere çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak görsellik açısından çok sık tercih edilen modellerdendir.
  • Baklava Model Beton Pencere; baklava desenli pencereler daha çok güvenlik açısından tercih edilmektedir. Aralıklarının sık olması sayesinde pencerelerde oluşabilecek hasarı minimum seviyeye indirir ve görsellik katar. Baklava desenlerinin arasına cam modelleri konulabilmektedir. Araya konulan bu cam modellerinin renkleri ve desenleri mevcuttur.
  • Mozaik Model Beton Pencere; görsellik açısından camileri daha da ilgi çekici hale getirir. Camilerin ilgi çekici olması daha fazla kişinin ibadete gelmesini sağlamaktadır. İnsanları ibadete yaklaştırmak açısından camilerde bu tarz işlemelerin yapılması oldukça önemlidir. Pencere çeşitleri arasından bu model, yeni bir model olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Alçı Vitray Pencere; renkli çiçek ve bitki modellerinin bulunduğu bu pencere çeşidinde dış betonun iç kısmı vitray adı verilen yapıyla bütünleştirilir. Bu yapı adeta görsel bir şölen yaratmaktadır. İç süslemeler özenle seçilmekte ve camilerin iç mekanlarına göre tasarlanmaktadır. İç kısımlarına yapılacak olan süslemeler hat yazıları da içerebilmektedir.

Tasarımların çeşitliliğinin yanı sıra beton pencereleri monte ederken büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Yapmış olduğumuz ürünlerin sağlamlığı da bizler için önemlidir.

Beton Pencere Fiyatları

Piyasaya göre çok daha fazla çeşit barındıran firmamızda istediğiniz boyutlarda beton pencere tasarlamaktayız. Beton pencerelerimiz siz müşterilerimizin istekleri doğrultusunda şekillenmektedir. Kalıp olarak bulunan tasarımlarımızın yanı sıra müşterilerimizin istediği modelleri de üretmekteyiz. Alanında uzman ve güler yüzlü işçilerimiz sayesinde sizlere güzel tasarımlar sunmaktayız. Beton pencerelerin fiyatları çeşitlerine, şekillerine, boyutlarına, yapılarına ve alanlarına göre şekillenmektedir. Piyasaya göre firmamızdaki beton pencere fiyatları oldukça makul seviyelerdedir. Her bütçeye uygundur.