Anasayfa / Resimler

Elvan Pencere

Elvan Pencere

Elvan pencere, diğer pencerelere oranla daha sade ve süssüzdür. Bu pencereye nakışlı veya alçı pencere de denilmektedir. Eski zamanlarda sıkça kullanılan bu pencere çeşidi günümüzde birçok alanda kendini göstermektedir. Geçmişte geleneksel bir şekilde yapılan bu pencere çeşidi üzerine nakışlar, motifler, desenler uygulanarak yapılır. Motif ve desenlerin yanında yazı tekniği de kullanılmaktadır. Bu pencere çeşidi uygulandığı alana farklı bir atmosfer katıyor. Alçı üzerine uygulanan nakışlar sayesinde iç mekana vuran ışıkla büyüleyici bir hava kazanıyor. Bu pencere çeşidini uygulayabilmek için yapım tekniğinin iyi bilinmesi gerekir. Sanatçı, yeteneğini ve tekniğini birleştirerek ortaya bir eser çıkarıyor. Bu eser motifleriyle beraber günümüze kadar ulaşıyor.

Eski dönemlerde ve İslam sanatında yeri büyük olan elvan pencerelerini firma olarak biz de sıkça uygulamaktayız. Birçok alanda teknolojiyle beraber harmanladığımız, ince eleyip sık dokuduğumuz elvan pencerelerini görmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Alanında profesyonel ekibimizle beraber tüm bölgemize istedikleri elvan pencere modelini üreterek monte ediyoruz. İstediğiniz modeli üretmenin yanında, deforme olan işlerinizi de onarıyoruz. Geçmişten günümüze kullanım alanı yayılan bu pencere çeşidini farklı alanlarda kullanıyoruz.

Elvan pencerenin kullanıldığı alanlar şunlardır;

  • Camilerde ve cami pencerelerinde
  • Türbelerde
  • Oteller ve lobilerde
  • Hamamlarda
  • Cami girişlerinde

Gelişen teknolojiyle beraber bunun gibi birçok kullanım alanına yayılmıştır. Biz de ekibimizle cami, türbe gibi alanlarda hizmet vermekteyiz. İstediğiniz boyutlarda üreterek zarar görmeden monte ediyoruz. Sayfamızı ziyaret ederek ürettiğimiz ve uyguladığımız elvan pencere modellerini inceleyebilirsiniz ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Elvan Pencere Çeşitleri

Elvan pencereleri, süssüz ve sade olarak alçı paneller üzerine işlenerek elde ediliyor. İç mekan ve dış mekan arasında ısı izolasyonu sağlayan pencereler, ortamda farklı bir efekt oluşturuyor. Oluşturulan alçı panellerin temiz ve düzgün olması gerekir. Bunların üzerine motifler işlenerek farklı bir görünüm kazanıyor. Uygulanan bu yöntem bütün çeşitler uygulanıyor. Bu elvan pencere çeşitleri de farklılık gösteriyor.

Bu çeşitler şunlardır;

  • Yarım ay şeklinde üretilen elvan pencereler; yarım ay şeklinde üretilen bu alçı pencerelerin üzerine motiflerini işleyerek istediğiniz yere montajını gerçekleştiriyoruz.
  • Tam ay şeklinde üretilen elvan pencereler; tam ay şeklinde üretilen bu alçı pencerelerin motiflerini işleyerek istediğiniz yere montajını gerçekleştiriyoruz.
  • İstediğiniz boyut ve formlarda ürettiğimiz elvan pencereler; istediğiniz ebatlarda üreterek tüm bölgelerimize ulaşımını sağlıyoruz.

Hafif bir malzemeden üretilen bu pencereleri hızlı bir şekilde üretip istediğiniz boyutlara ulaştırıp monte ediyoruz. Siz de iletişime geçerek bu pencerelerle ilgili bilgi alabilirsiniz. Uyguladığımız görselleri inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Elvan Pencere Fiyatları

Son teknolojiyle ürettiğimiz pencerelerde olduğu gibi elvan pencere fiyatları da farklılık göstermektedir. Bununla ilgili fiyat aralığına ulaşmak için sitemizden bilgi alabilirsiniz. Bize sayfamızdan veya sosyal medyadan ulaşın. İstediğiniz her bölgeye getirelim.