Anasayfa / Resimler

Kubbe Alemi

Kubbe Alemi

Yapı dünyasının sanatsal kategorisinde yer alan kubbe alemleri, ülkemizde ve İslam dünyasında yüzyıllara dayanan bir geçmişi bulunmaktadır. İslam dünyasında fethedilen topraklarda öncelikle cami yapılırdı ve bu camiler çok sağlamdı. Günümüzde de aynı sağlamlıkta ve aynı sanatsal özelliğe sahip cami tasarımları göz doldurmaktadır.

Kubbe Alemi Çeşitleri

Firma alem yapımında da adından söz ettirmektedir. Kubbe alemi, ucunda hilal olan ve kubbenin tam ortasına monte edilen estetik aksesuarlardır. Paslanmaz özelliğe sahiptir ve özel bir işçilikle üretilmektedir. Bunları günümüzde biz Fiberglas malzemeden yapıyoruz. Fiberglas Kubbe Alemi

Kubbe Kaplama işleminin yanı sıra;

1-    Kubbelere alem montajı
2-    Kubbe tamiri
3-    Sıfırdan kubbe yapımı gibi konularda hizmet verilmektedir. Kaplama ve alem konusunda sanatsal değeri olan ürün seçenekleri sunulmaktadır.

Hilal olan alemlerin yanı sıra ay yıldızlı alemler ve lale soğanı şeklinde olan da satışa sunulmaktadır. Site bu kategoride binlerce yıllık Osmanlı geleneğini yaşatmaktadır. Avrupa İslam’ı ‘hilal’ olarak tanımladı ve Müslümanların simgesi olarak kabul etti. Osmanlı camilerin ve minarelerin uçlarına alem takarak İslam’ı simgeledi. Avrupa’nın haçına karşı Osmanlı hilali sözü buradan gelmektedir. Peygamber efendimizin simgesi olan hilal, kubbe tasarımlarında alem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kubbe alemleri çeşitleri firmamızın kataloğunda yer almaktadır.

Bu işte yılların deneyimiyle hareket eden, usta çırak silsilesiyle günümüze kadar cami kaplama, tadilat ve yapı işlerini getiren bu site, ustalardan oluşan ekibe sahiptir. Sitenin genelini değerlendirdiğiniz zaman çalışmaların kalitesi ortadır. İstanbul, Ankara ve diğer illerde bulunan büyük camilerin doğal yapısını bozmadan özel kaplama imkânı sunan şirket ülke geneline servis imkanı sunuyor.

Camilerde genellikle şadırvan çatıları, minare çatıları ve kubbeler zamanla hasar görebilmektedir. Özellikle tarihi camilerde meydana gelen arızalar kısa süre zarfında tamir edilmesi gereklidir. Camilerin genel anlamda gerekli olan tamir, bakım ve onarım işlemlerinde site tercih edilmektedir. Yeni nesil camiler, tarihi dokuyu aynı şekilde yansıtmaktadır ve kubbe tarzından vazgeçmemektedir. Modern tarza sahip bazı camilerde, tarihi dokuya sahip camilerde ve tarihi camilerde kubbe ile ilgili konularda firma kaliteli çözüm sunmakta olan “Camii Yapı” ile devam etmekteyiz.

 

Kubbe Alemi Fiyatları

Camilerle ilgili konularda çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemi önemlidir. Osmanlı cami kültürünün miras bıraktığı cami ustalığı önemlidir. Ekipte yer alan her bir usta bu işin ehlidir. Sitede yapılan işleri değerlendirdiğiniz zaman ustalık kendini göstermektedir. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan küçük, orta ve büyük kategoride yer alan bütün camiler için firma çözüm üretmektedir.

Sitede kubbe alemleri fiyatları oldukça makul özelliklere sahiptir. Kullanılan Fiberglas, kubbenin modeli  metre karesi ve adedi fiyatı belirleyen konular içerisinde yer almaktadır. Kubbe satın alma işlemlerinde site güncel kubbe alemleri fiyatları seçenekleriyle kısa süre zarfında teslimat yapmaktadır.

Ekip inceleme, proje oluşturma ve projeyi hayata geçirme gibi aşamalarda uzman çözümler sunuyor. Yerinde yapılan inceleme sonunda çalışmayı olumsuz etkileyecek unsurlar tek tek not edilip çözüme kavuşturulmaktadır. Cami tamiri, bakımı ve süslemesi konusunda çözüm odaklı hareket eden şirket, hava şartlarına karşı dayanıklı olan ürünleri tercih etmektedir.

Cami Alemi, Kubbe Alemi, Kubbe Alemleri, Cami Kubbe Alemleri