Anasayfa / Resimler

Minber Külahı

Minber Külahı

İslam dünyasının ibadet merkezi olan camiler, özel kubbe tasarımı ile göze çarpar. Bu kubbelerin üst kısmındaki özel kaplamalar zamanla kullanılmaz hale gelebilir. Su sızdırabilir veya çürüyebilir. Bu gibi durumlarda firmamız, yerinde inceleme işleminin ardından gerekli güvenli önlemlerini alarak kubbenin ihtiyacı olan kaplama işlemini gerçekleştirmektedir. Minber külahı gibi kubbeler de camilerin en önemli bölümlerinden biridir.  Minber Külahlarımız Fiberglastan yapılmıştır. Solmaz, çürümez ve diğer Minber Külahlarına göre daha dayanıklıdır. Camilerimize güzel bir görsellik katmaktadır.

 

Minber Külahı Çeşitleri

Metalin şık ve estetik özelliğini her zaman için yansıtan bakır metali en önemli malzemelerden biridir. Kubbe kaplama işlemlerinde bakırın kızıl rengi ve estetik yapısı ön plana çıkmaktadır. Metal dünyasının görsel özellik açısından etkileyici olan seçeneklerinden biri de alüminyum metalidir. Alüminyum kaplama işlemlerinde de aynı geleneksel yöntemler tercih edilmektedir. Minber külahı çeşitleri camilerde kullanılmakla birlikte kubbelerin sağlıklı olması daha önemli bir konudur.

Kurşun kaplamanın da estetik açıdan geri kalır tarafı yoktur. Özellikle minare ve kubbe kaplamada görsel açıdan güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Tercih edilen bütün kaplama seçeneklerimiz estetik açıdan caminin diğer dekoratif özellikleri ile uyumludur. Orjinal tasarıma sadık kalınarak gerçekleştirilen kaplama, tamir ve montaj işlemleri yıllarını bu işe vermiş ustalarımız tarafından titiz bir çalışma ile gerçekleştirilmektedir. Minber külahı fiyatları, tasarımın özelliğine ve kullanılan malzemeye göre farklı özelliklere sahiptir.

Minber Külahı Fiyatları

Etkili yöntemlerle gerçekleştirilen kaplama işlemlerinde bakır, alüminyum ve kurşun metalini kullanıyoruz. Metalin sanata dönüştüğü camilerimizde binlerce yıllık geleneksel çatı kaplama sanatını en iyi şekilde icra ediyoruz. Sanatsal çizgilerin ön plana çıktığı kubbelere özel kaplama çalışmalarında ve şadırvan çatısı kaplama çalışmalarında yüz yıllar boyu nesilden nesle aktarılarak günümüze gelmiştir. Ekibimiz bu değerli sanatı icra ederken bu geleneksel çizgiye sadık kalarak hareket etmektedir.

Ekibimizin sağ duyulu elemanları kültürümüzün ve inancımızın merkezi haline gelen camilerimiz için çözüm üretmeye devam etmektedir. Nem izolasyon özelliğine sahip kaplama projemiz uzun ömürlü özelliğe sahiptir. İç mekan çalışmalarında da tarihi çizgiye sadık kalınarak hareket edilmektedir.

Hizmet kalitemizi oluşturan etkenler şu şekildedir:

  • Proje oluşturarak işe başlıyoruz. Yerinde yaptığımız inceleme işlemi hazırladığımız projenin ilk önemli merhalesini oluşturmaktadır. Bu aşamada iş güvenliği ile ilgili konularda da gerekli incelemeyi yapıyoruz.
  • Yapılan inceleme işleminin ardından proje oluşturan elemanlarımız çalışacak kişi sayısı, kullanılacak malzemeler ve çalışma gün sayısı gibi konuları açıklığa kavuşturmaktadır.
  • Sözleşme imzalama işleminin ardından projenin adımları takip edilerek imalat, nakliye ve montaj aşamaları takip edilmektedir. Bütün bu aşamalarda sözleşme şartlarına uygun çözüm seçenekleri tercih edilmektedir.
  • Yeni nesil yöntemlerle çözüm üreten firmamız, hava muhalefeti veya başka nedenlerle aksama yaşanırsa bu durumda yeniden çalışma programı oluşturulmaktadır.

Firmamız bütün işlerde iş güvenliğini ön planda tutarak çalışanların can güvenliğini korumaya almaktadır. Emniyet kemerinden kaska kadar bütün güvenlikle ilgili önlemler firmamız tarafından alınmaktadır. İş süresi boyunca çalışma projeye uygun şekilde takip edilmektedir.