Anasayfa / Resimler

Rözans Kapakları

Rözans Kapakları

Aydınlatmayı sağlayan avizelerin kablolarını ve onların dağınıklıklarını gizleyen ürünlere rözans kapakları denir. Gizleyici özelliğe sahip rözans kapakları tavanla bir bütün oluşturur. Rözans kapakları sadece evlerde kullanılmaz. İş yerleri, türbeler ve camilerde de sıklıkla kullanılan bir üründür. Hatta camilerimizde muntazamın sağlanması açısından önemlidir.

Avizelerin çeşitlerine göre çeşitlilik gösteren ve aydınlatma ile bir bütün sağlayan rözans kapakları bulunduğu mekanın havasını değiştirmektedir. Tavanda yapılan işçiliği ön plana çıkarır. Göz yormayan bir yapısı vardır. Rözans kapakları, estetik açıdan önem taşıyan avize aksesuarlarındandır. Müşterilerimiz için ürettiğimiz rözans kapakları paslanmaz ve solmaz özelliğe sahiptir. Karama yapmazlar. Ayrıca rözans kapaklarında dayanıklılık oldukça önemlidir. Genellikle metal malzemeden imal edilen bu kapaklar krom ya da bakır renklere boyanır. Eskitme desenleri yapılarak tarz bir görüntü elde edilir.

Rözans kapaklarının elektrik geçirgenliğinin olmaması beklenir. Bunun nedeni bütün kabloların tek bir yerde toplanıyor olmasıdır. Rözans kapaklarında onlara bütün şekilde zincir bulunmaktadır. Bu zincir kabloları taşımada önemlidir. Kapakların ortasında delik vardır. Delikten zincir, hat ve elektrik kablosu geçirilir. Bazı rözans kapakları birçok delik içerebilir. Delik sayısı elektrik kablolarına ve avizeye göre üç, dört, beş hatta sekiz delikli olabilmektedir. Bunun nedeni kablo sayılarının fazla olmasıdır.

Rözans Kapakları Çeşitleri

Rözans kapakları camilerin mimarisinin bütünlüğünün sağlanması açısından önemlidir. Avizenin görüntüsünü daha da güzelleştirir. Kötü ve dağınık görüntüyü alır ve yerine daha derli toplu ve göz yormayan bir görüntü bırakır.

Bazı rözans kapakları çeşitleri şunlardır:

  • Daire Şeklindeki Rözans Kapaklar,
  • Yarım Küre Şeklindeki Rözans Kapaklar,
  • Kubbe Şeklindeki Rözans Kapaklar,
  • Altın Kaplama Rözans Kapakları,
  • Metal Kaplama Rözans Kapakları,
  • Bakır Kaplama Rözans Kapakları,
  • Pirinç Kaplama Rözans Kapakları,
  • Eskitme Desenli Rözans Kapakları,
  • Burgu Desenli Rözans Kapakları

Camilerde ortama uyum sağlaması açısında genellikle bakır kaplamalı rözans kapakları tercih edilir. Tercih edilen bu kapakların etrafında avizenin modeline ve duruşuna bağlı olarak çeşitli işlemeler bulunmaktadır. Bu işlemeler genellikle burgu biçimindedir. Aynı zamanda delikli ya da baklava desenli olanları da mevcuttur. Rözans kapaklarının zincir kılıflarıyla uyum sağlanması beklenmektedir. Örneğin; bakır kaplama bir zincir kılıfı tercih edildiyse estetik bütünlük sağlamak açısından rözans kapağının da bakır kaplama tercih edilmesi beklenmektedir. Bir diğer tercih ise, eskitme desenli rözans kapaklarıdır. Eskitme sayesinde ortama dönem havası katılabilir.

Rözans Kapakları Fiyatları

Rözans kapakları müşterilerimize özel olarak üretilmektedir. İhtiyaca göre rözans kapağı delik sayıları değişmektedir. Rözans kapakları boyutları kullanılan mekanlara göre farklılık göstermektedir. Her boyut rözans kapağı mevcuttur. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre üretim yapmaktayız. Bizlerde sizlerin ihtiyaçlarına göre üretimler yapmaktayız. Sizlerde rözans kapakları fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman çalışanlarımızla iletişime geçebilir ve bütçenize uygun rözans kapağını seçebilirsiniz.