Anasayfa / Resimler

Minare Alemi

Minare Alemleri

İlk mescid, ilk cami Mescid-i Nebevidir. Müslümanların sayısı artmaya başlayınca daha sağlam ve daha geniş camilere ihtiyaç duyuldu. Dünyaya İslam’ın yayılması ile birlikte kubbe kültürü ve minare alemleri ortaya çıktı. Kubbeler artık camilerin simgesi haline geldi. Minareler çok uzak mesafeden kolaylıkla göründüğü için bir beldenin Müslüman olup olmadığı kolaylıkla anlaşılmaya başladı. Kubbe, minare, şadırvan ve han çatıları kubbe tarzında yapıldı ve kaplama ile sağlamlaştırıldı. Ülkemizde bu konuda uzman çözüm arayanlar için bu firma alternatif özelliğine sahiptir.


Minare Alemleri Çeşitleri

Günümüze gelen ve yüzyıllar boyu İslam’ın simgesi haline gelen minare alemleri çeşitleri, bu sitede yaşamaya devam ediyor. alem imalat ve montajında çözüm odaklı hareket eden şirket, kurşundan ve bakırdan sanatsal değeri yüksek alem seçenekleri sunuyor. Yeni alem montaj işleminin yanı sıra eskiyen alemlerin değiştirilmesi ve sıfırdan kubbe inşası gibi konularda bu site tercih edilebilir.

Metalin göz kamaştıran rengini özel çizgilerle görsel açıdan estetik hale getiren sitenin uzman elemanları, bu kategoride çözüm üretmeye devam ediyor. Ekonomik fiyatlandırma seçenekleriyle kaplamada ilk sırada yer alıyor. Minare alemlerinin bütün çeşitleri firmanın listesinde yer alıyor.

Firma beş yıl boyunca camilerin çatılarını, kubbelerini ve aksesuarlarını montajlıyor. Kaplama, montaj, tamir ve anahtar teslim kategorisinde şirket 7/24 çözüm üretiyor. Yeni nesil cami ve mescidler eski camilere nazaran daha küçük yapılıyor. Bunun nedeni camiler eskiden sadece namaz kılma yeri değildi. İdari merkez konumundaydı ve Müslümanlar bütün meselelerini camide çözüyordu. Bu nedenle camilerin kubbeleri, girişleri ve yüksekliği fazlaydı. Temelden yetişmeyen kaplama ustaları bu tarihi camilerin ihtiyaç duyduğu tamir, bakım ve onarımı yapamamaktadır. Firma tarihi görüntüyü dikkate alarak proje üretmektedir.

 

Minare Alemleri Fiyatları

Camilerin tavan yapısı, duvar yapısı ve kubbe yapısı uyumlu özelliklere sahiptir. Yüzlerce deprem geçirmesine rağmen Mimar Sinan’ın camileri dimdik ayakta durmaya devam etmektedir. Camilerin ihtişamı günümüzde hala devam ediyor ve kubbe ile ilgili sorunlar da devam ediyor.

Kubbelerde meydana gelen çatlaklar, çürümeler ve deformasyonlar usta ellere teslim edilmelidir. Cami kubbelerinde uzman olan şirket, çürüme, çatlak ve kırılmalarda oldukça başarılıdır. Çatlakların tamir edilmesi, kubbe, minare ve hanların çatı sisteminin yeniden yapılması şirketin uzman olduğu konular içerisinde yer almaktadır.

Minare çatı kaplamada en önemli konulardan biri minare alemleridir. Minare alemleri fiyatları renk ve desen özelliği bakımından farklı özellikleri bir araya getirmektedir.

Firmanın hizmet kalitesi;

  • Ekonomik fiyat,
  • Kaliteli ve ömürlü işçilik,
  • Dayanıklı malzeme,
  • Sanatsal tasarım,
  • Estetik görsel özellikleri bir araya getirmektedir.
  • Fiberglas malzeme ile uzun ömürlü ürün

Malzeme kalitesi bakımından da firma en iyisini tercih etmektedir. Yağmur ve kar birikintilerini oluşturduğu zarara karşı dayanıklı olan bakır, kurşun ve görsel açıdan oldukça parlak olan alüminyum gibi metaller sorunsuz kullanılmaktadır.